« Listopad 2017 »

Autor: Ana Kreković, 27. 5. 2015.

Ruksak pun kulture je projekt koji omogućava usvajanje i približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima koji žive u sredinama s ograničenom dostupunosti kulturnim i umjetničkim sadržajima.

Projekt zajednički provode Ministarstvo kulture i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta kao dopunski program potpore kurikulumu u vrtićima, osnovnim i srednjim školama.

Naša škola se prijavila na projekt i upravo je danas održana radionica pod nazivom EKO(logični) origami. Djeca su od starog papira naučila izrađivati različite likove ugroženih životinjskih vrsta u origami tehnici.

EKO(logični) origami kao inspiraciju koristi izvještaj Međunarodne udruge za očuvanje prirode nazvan "Crvena lista ugroženih vrsta". Osmišljen je 2010. godine za konferenciju mladi na temu okoliša i održivog razvoja.

U radionici su sudjelovali učenici od petog do osmog razreda, a fotografije s iste možete pronaći u galeriji.