« Prosinac 2017 »

Autor: Ljiljana Došen, 28. 5. 2013.

U Osnovnoj školi Perušić je 17. svibnja održana velika svečanost proslave 240 godina školstva u općini.

Sukladno velikoj obljetnici, za sve učenike, bivše i sadašnje djelatnike te mnogobrojne goste, ravnatelje škola i ostale predstavnike različitih tijela iz Ličko - senjske županije pripremljen je bogat i šarolik kulturno – zabavni program. Tako su svi nazočni mogli uživati u pjesmi, plesu, glumi i recitiranju koje su pripremili sami perušićki učenici uz pomoć svojih nastavnika. Poseban ugođaj stvorili su pak mlađi članovi KUD-a Perušić, mahom učenici OŠ Perušić.

Ravnateljica OŠ Perušić, Snježana Milković se u uvodnom govoru zahvalila svim nazočnim na tome što su svojim dolaskom uveličali našu proslavu i istaknula kako je danas u ovom vremenu brzih informacija i tehnologija, djeci možda više nego ikad potrebno kvalitetno obrazovanje i odgoj.

Nakon školske priredbe koja je oduševila raznovrsnošću programa, svi nazočni su ispred školske zgrade prisustvovali podizanju zastave Eko – škole. Naime, OŠ Perušić je u svibnju ove godine stekla ugledan status članice Međunarodne udruge Eko – škola. Zelenu zastavu koja se ponosno zavijorila u školskom dvorištu, blagoslovio je perušićki župnik vlč. Josip Mustać. Čast da sudjeluju u ovoj maloj, ali slatkoj ceremoniji, imali su učenici prvog razreda i na taj način simbolično poslali poruku kako je briga o ekologiji, briga za sve one generacije koje tek dolaze.

Nakon prigodnog programa gosti i domaćini su se opustili u neformalnom druženju uz jelo i glazbu. Slavljenički je bilo taj dan u OŠ Perušić, a bilo je i mnogo razloga za to.