« Kolovoz 2017 »

Terenska nastava - Vukovar
Autor: Pave Delač, 23. 5. 2017.

Terenska nastava učenika osmog razreda

Posjet Vukovara

U sklopu projekta ”Posjet osmih razreda Vukovaru” učenici osmog razreda naše Škole bili su na dvodnevnoj terenskoj nastavi u Vukovaru od 18. do 20. svibnja 2017. godine, u  organizaciji „Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar“.Po dolasku u Vukovar smjestili smo se u hostel "Dubrovnik“ i pripremili se za predstojeće aktivnosti. Prvi dan terenske nastave, u prijepodnevnim satima posjetili smo Muzej Vučedolske kulture i Muzej grada "Vukovara" koji je smješten u obnovljenom dvorcu Eltz. U popodnevnim satima učenici su slušali predavanja "Domovinski rat" i "Bitka za Vukovar".  U večernjim satima za učenike je bila organizirana disko večer, gdje su se učenici zabavili, naplesali i upoznali i povezali sa učenicima iz drugih škola. Zadnji dan posjeta proveli smo u obilasku memorijalnih lokacija vezanih za Domovinski rat: Vukovarsku bolnici, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata,Masovnu grobnici Ovčaru,Spomen-dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti,Vukovarski vodotoranj, Vojarnu 204. brigade Vukovar. Zadnji dan našeg posjeta Vukovara završio je Školom Mira i kvizom za učenika.

GALERIJA